Nákupní košíkje prázdný

Činčila bílá

Činčila bílá
51
původně 0 Kč
1 300 Kč bez DPH
1 573 Kč
vč. DPH

Možné zakoupit pouze osobně.

Popis Popis

Popis

Činčila pochází z Jižní Ameriky, kde ji v 16. století objevili dobyvační Španělé. Pro svou výjimečně hebkou srst se stala natolik žádaným artiklem na trhu s kožešinami, že se populace činčil ocitla na počátku 20. století v ohrožení. Dnes je činčila nejvíce populární jako domácí zvířátko.

Tělo činčily měří asi 30 cm, plně osrstěný ocas pak 15 cm. Její hmotnost se pohybuje mezi 450-700 g. Tmavě šedé uši jsou spíše velké a oválné, oči černé. Má nápadné vousky na nose, které měří 10-15 cm. Hedvábně jemná srst nepřiléhá těsně k tělu. Činčila "standard" neboli standardní šedá má "modro" šedé boky, které na hřbetě přecházejí v tmavou šedou až skoro do černa, bříško je bílé a od boků zřetelně ohraničené.

Činčila ožívá za soumraku a navečer. Není vhodná pro malé děti, a to i z toho důvodu, že zacházení s činčilou vyžaduje trpělivost a ani péče o ní není úplně jednoduchá.

Je to živé a poměrně chytré zvířátko, které si potrpí na čistotu. Samostatně chovaná činčila se necítí dobře, ztrácí chuť do života.

Potrava: Speciální krmná směs pro činčily, seno, malé množství ovoce a zeleniny.

Činčila se dožívá asi 15 let.

Kontaktní formulář

Informace o ochraně osobních údajů

Zpráva bude odeslána na náš e-mail, odpovíme Vám nejpozději do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

KONTAKT

info@batandrle.cz

Otevírací doba:

Po-pá:    7 - 11, 11:30 - 15

Sobota:  zavřeno

Neděle:  7 - 9, 12 - 13

**OSOBNÍ ODBĚR - PLATBA POUZE V HOTOVOSTI**