Nákupní košíkje prázdný

Křečci jsou oblíbení a nenároční mazlíčci

Pro milovníky těchto hlodavců máme velký výběr křečků. Naleznete u nás čtyři nejoblíbenější druhy s různým zbarvením srsti. O křečcích je známo, že bývají aktivní převážně večer a v noci, zatímco přes den spí. Jejich průměrná délka života se pohybuje v rozmezí dvou tří let. Křečci jsou hlodavci, jejichž přední zuby jim neustále dorůstají a musí si je tak brousit.

Křečci spadají do kategorie všežravců, avšak rostlinná potrava u nich převládá. Mezi jejich základní krmivo patří především zrní, ale mívají rádi také zeleninu a ovoce. Občas jim můžete zpestřit jídelníček lískovými ořechy či slunečnicovými semínky, avšak jen v malém množství a to kvůli vysokému obsahu tuku. Nesmíte však zapomínat ani na přísun čisté vody, který musí mít křečci neustále k dispozici.

Mezi nejoblíbenější křečky patří především křečci džungarští a křečci syrští. Křečci džungarští nepatří mezi příliš pohyblivě zdatné hlodavce, zato však oplývají klidnou povahou, proto je snazší si tyto křečíky ochočit.

Křeček syrský

Křečci syrští, jinak přezdívaní také jako křečci zlatí, bývají přítulní a lehce ochočitelní. Oproti „džungaráku‟ jsou aktivní, jsou zdatnými skokany a lezci. Ovšem kvůli jejich samotářské povaze se doporučují chovat samostatně.

Existují ještě další druhy křečků, např. křeček Roborovský, křeček Campbellův, který je podobný džungarskému křečkovi, dále křeček čínský, atd.

Kontaktní formulář

Informace o ochraně osobních údajů

Zpráva bude odeslána na náš e-mail, odpovíme Vám nejpozději do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

KONTAKT

info@batandrle.cz

Otevírací doba:

Po-pá:    7 - 11, 11:30 - 15

Sobota:  zavřeno

Neděle:  7 - 9, 12 - 13

**OSOBNÍ ODBĚR - PLATBA POUZE V HOTOVOSTI**