Nákupní košíkje prázdný

Křeček džungarský béžový

Křeček džungarský béžový
39-4
původně 0 Kč
50 Kč bez DPH
61 Kč
vč. DPH

Možné zakoupit pouze osobně.

Popis Popis

Popis

Křeček džungarský (resp. křečík džungarský) je jistě jedním z nejpopulárnějších křečků, který byl popsán již v roce 1770. Tomuto zvířátku, které pochází ze severního Kazachstánu (Sibiře), se ve světě rovněž říká křečík sibiřský či "winter white", a to díky skutečnosti, že má v období zimy téměř bílou srst (křečík chovaný v zajetí má tuto zimní srst zřídka). 

Křeček džungarský má téměř kulatou stavbu těla, jeho tělo měří v průměru asi 7 cm, ouška jsou malá a kulatá, ocásek krátký, hlavička široká, nožičky krátké, oči kulaté. Srst je krátká, jemná a hustá, působící vlněným dojmem. Divoké zbarvení se u něj dodnes vyskytuje nejčastěji - typicky šedohnědá srst a černohnědý proužek na hřbetě, břicho šedavě bílé, ouška i očka tmavá. Dále se setkáme i s modrým divokým zbarvením (safírovým) či perlově šedým (pearl). 

"Džungarák" je aktivní zejména navečer a v noci, povahu má oproti jiným křečíkům klidnou. Šplhání ani skákání nepatří k jeho silným stránkám, zato je ale čistotný. V přirozeném prostředí žije křečík v malých skupinkách - z tohoto důvodu je vhodné chovat jej doma v páru (samička-sameček/sameček-sameček) nebo v malé skupince (jeden sameček s více samičkami). Křečíka lze velmi snadno ochočit. 

Potrava: Směs pro hlodavce, mrkev, jablka, hrušky, mouční červi, granule pro kočky. 

Dožívá se přibližně 2-3 let.

Kontaktní formulář

Informace o ochraně osobních údajů

Zpráva bude odeslána na náš e-mail, odpovíme Vám nejpozději do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

KONTAKT

info@batandrle.cz

Otevírací doba:

Po-pá:    7 - 11, 11:30 - 15

Sobota:  zavřeno

Neděle:  7 - 9, 12 - 13

**OSOBNÍ ODBĚR - PLATBA POUZE V HOTOVOSTI**