Nákupní košíkje prázdný

Křeček roborovský bílý

Křeček roborovský bílý
38-3
původně 0 Kč
58 Kč bez DPH
70 Kč
vč. DPH

Možné zakoupit pouze osobně.

Popis Popis

Popis

Křeček roborovský (resp. křečík Roborovského) pochází z Mongolska a severní Číny, kde žije v pouštních oblastech. Jako domácí zvířátko se tento křečík chová přibližně od 70. letech 20. století.

Křeček Roborovského je nejmenší křečík, kterého známe. Měří přibližně 7 až 9 cm a váží zhruba 35 g. Má krátkou širokou hlavičku s velkýma kulatýma očima, málo osrstěný a krátký ocas (0,5 - 1 cm), vztyčená ouška, která se zdají v porovnání s tělem velká. Srst křečka je velmi jemná, delší než u většiny křečíků. Toto zvířátko má hnědožlutý nádech s šedou podsadou a bílé bříško. Proužek na hřbetě chybí.

""Roborák"" umí skákat, ale ne tak vysoko. Je proto možné chovat ho ve skleněném akváriu bez krytu. Rychlost křečíka se dá přirovnat ke střele a není tedy divu, že není jednoduché ho vzít do ruky. Spíše než na mazlení se hodí k pozorování - v kleci těchto živých křečíků, aktivních zejména pozdě večer, v noci a časně ráno, se totiž stále něco děje. Stejně jako ostatní krátkoocasí křečíci mají rádi společnost, chováme je tedy ideálně ve skupince či v páru.

Potrava: Směs pro hlodavce, seno, suchý tmavý chléb, malé množství ovoce a zeleniny, mouční červy či žížaly.

Dožívá se 1,5-2 let.

Kontaktní formulář

Informace o ochraně osobních údajů

Zpráva bude odeslána na náš e-mail, odpovíme Vám nejpozději do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

KONTAKT

info@batandrle.cz

Otevírací doba:

Po-pá:    7 - 11, 11:30 - 15

Sobota:  zavřeno

Neděle:  7 - 9, 12 - 13

**OSOBNÍ ODBĚR - PLATBA POUZE V HOTOVOSTI**