Nákupní košíkje prázdný

Morče hladké samice

Morče hladké
42-3
původně 0 Kč
200 Kč bez DPH
242 Kč
vč. DPH

Možné zakoupit pouze osobně.

Popis Popis

Popis

Morčata pocházejí z oblasti Jižní Ameriky, kde je chovali již Inkové více méně jako domácí zvířata (pravděpodobně za účelem konzumace). Kdy přesně se morče dostalo do Evropy není známo, jisté však je, že se tato zvířátka chovala v různých evropských zemích už na počátku 18. století. Morčata jsou nejoblíbenějšími a nejčastěji chovanými hlodavci. 

Váha morčete dosahuje 800-1200 g, někdy dokonce až 1500 g. Spektrum barev, v nichž se morčata vyskytují, se stále rozšiřuje. Samice rodí 2-6 mláďat. 

Morče se dá velmi snadno ochočit (téměř nekouše), udržujeme-li s ním pravidelný kontakt. Přibližujeme se k němu vždy klidně, ve výšce očí. Je aktivní přes den. Komunikuje tím, že vydává různé zvuky. Pokud chcete chovat více morčat, je lepší chovat samičky než samečky, aby se mezi nimi předešlo případným konfliktům. 

Potrava: Seno, ovoce a zelenina, krmná směs pro morčata. Morčeti neustále dorůstají zuby. Proto je důletižé mu dávat suchý chleba nebo větvičku ovocného stromu na ohlodávání. Nejpotřebnějším vitamínem pro morče je vitamín C. Neumí si jej vyrobit samo a proto jej musí získávat z potravy. 

Morče se dožívá asi 6-8 let.

Kontaktní formulář

Informace o ochraně osobních údajů

Zpráva bude odeslána na náš e-mail, odpovíme Vám nejpozději do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

KONTAKT

info@batandrle.cz

Otevírací doba:

Po-pá:    7 - 11, 11:30 - 15

Sobota:  zavřeno

Neděle:  7 - 9, 12 - 13

**OSOBNÍ ODBĚR - PLATBA POUZE V HOTOVOSTI**