Nákupní košíkje prázdný

Myš barevná

Myš barevná
10
původně 0 Kč
15 Kč bez DPH
18 Kč
vč. DPH

Možné zakoupit pouze osobně.

Popis Popis

Popis

Myš domácí má za své předky obyčejné myši, které žily ve stájích, stodolách i v domech. Tato myš se od myši ""divoké"" liší v tom, že se neustále selektuje její stavba těla a barva, lidé ji už velmi dlouho chovají a pečují o ni. Již stovky let př. n. l. byly v Číně a Japonsku chovány a šlechtěny speciální myši domácí. Myš je jedním z nejběžnějších druhů hlodavců využívaných pro laboratorní účely a jako krmivo pro mnohé druhy zoofágních zvířat.

Barevné spektrum myší je velmi rozmanité - díky náhodě a selekci neustále vznikají nové barvy. Existuje jednobarevná myš - např. bílá s červenýma/tmavýma očima, černá, čokoládová, lilac, champagne, modrá, holubí šeď, oranžová, žlutá, krémová, červená. Dále rozlišujeme myši ""aguti"", u nichž jsou na každém chlupu patrné střídavě tmavě a světle zbarvené proužky - např. zlatá aguti, stříbrná aguti, činčilová aguti, skořicová aguti, argente čili žlutá divoká barva. Další variantou je např. myš s kresbou, a to stejnoměrně strakatá, nestejnoměrně strakatá, holandská, želvovinová rump-white atd.

Myš je aktivní, zvědavý a veselý hlodavec, který dobře šplhá a skáče. Péče o něj je snadná stejně jako jeho ochočení. Aktivita myší se stupňuje navečer a v noci. Myš je společenské zvířátko - chováme ji v páru či ve skupince.

Potrava: Všežravec - směs pro hlodavce, seno, občas podáváme trochu zeleniny a ovoce, vařené vejce či hmyz.

Myš se dožívá 1-2 let.

Kontaktní formulář

Informace o ochraně osobních údajů

Zpráva bude odeslána na náš e-mail, odpovíme Vám nejpozději do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

KONTAKT

info@batandrle.cz

Otevírací doba:

Po-pá:    7 - 11, 11:30 - 15

Sobota:  zavřeno

Neděle:  7 - 9, 12 - 13

**OSOBNÍ ODBĚR - PLATBA POUZE V HOTOVOSTI**