Shelfordella tartara malý - 100-120 ks - krabička

Shelfordella tartara malý
030044
původně 59 Kč
0 Kč bez DPH
45 Kč
vč. DPH

Možné zakoupit pouze osobně.

Popis Popis

Popis

Šváb turkistánský (Shelfordella tartara) patří mezi nejčastěji chované druhy švábů. Tento šváb pochází ze středního východu (Uzbekistán, Kazachstán, Arménie) a dorůstá do velikosti 20 - 25 mm. Krom Asie obýva i severovýchodní Afriku.

Nesmírnou výhodou pro chovatele je, že šváb turkistánský nedokáže lézt po skle a jiném hladkém povrchu. Jinak se pohybuje velmi rychle, což je zvířaty s nadšením přijmáno. Pokud se chová v teplém a suchém prostředí, tak se velmi rychle množí. U švába existují silné pohlavní rozdíly. Samice je bezkřídlá a má tmavě hnědou barvu, naopak samec má křídla a barvu rezavou. Samec je také trochu delší. Šváb turkistánský létá jen na kratší vzdálenosti. Samice ukládá oplozená vajíčka do tzv. ootéky, kterou pak nosí v pohlavní komůrce, dokud se nevylíhnou pestré larvy podobající se trilobitům.

Potrava: Šváb se živí téměř vším, co je organického původu - dáváme mu různé šroty, obiloviny, kočičí/psí granule, pečivo, zbytky z kuchyně. Jako zdroj vody mu postačí ovoce a zelenina.

Kontaktní formulář

Informace o ochraně osobních údajů

Zpráva bude odeslána na náš e-mail, odpovíme Vám nejpozději do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

KONTAKT

+420 734 576 524

+420 734 851 366

info@batandrle.cz

 

Otevřeno máme od:

po-pá 7:00-15:00

sobota - zavřeno

neděle 7:00-14:00