Shelfordella tartara velký - 40-50 ks - krabička

Šváb turkistánský
Skladem
030042
původně 59 Kč
0 Kč bez DPH
49 Kč
vč. DPH
Popis Popis

Popis

Šváb turkistánský (Shelfordella tartara) patří mezi nejčastěji chované druhy švábů. Tento šváb pochází ze středního východu (Uzbekistán, Kazachstán, Arménie) a dorůstá do velikosti 20 - 25 mm. Krom Asie obýva i severovýchodní Afriku.

Nesmírnou výhodou pro chovatele je, že šváb turkistánský nedokáže lézt po skle a jiném hladkém povrchu. Jinak se pohybuje velmi rychle, což je zvířaty s nadšením přijmáno. Pokud se chová v teplém a suchém prostředí, tak se velmi rychle množí. U švába existují silné pohlavní rozdíly. Samice je bezkřídlá a má tmavě hnědou barvu, naopak samec má křídla a barvu rezavou. Samec je také trochu delší. Šváb turkistánský létá jen na kratší vzdálenosti. Samice ukládá oplozená vajíčka do tzv. ootéky, kterou pak nosí v pohlavní komůrce, dokud se nevylíhnou pestré larvy podobající se trilobitům.

Potrava: Šváb se živí téměř vším, co je organického původu - dáváme mu různé šroty, obiloviny, kočičí/psí granule, pečivo, zbytky z kuchyně. Jako zdroj vody mu postačí ovoce a zelenina.

Kontaktní formulář

Informace o ochraně osobních údajů

Zpráva bude odeslána na náš e-mail, odpovíme Vám nejpozději do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

KONTAKT

info@batandrle.cz

 

Otevřeno máme od:

po-pá 7:00-15:00

sobota - zavřeno

neděle 7:00-9:00

          12:00-14:00